Viikon kuva #1

28.4.2010 KLO 17:34
~1 min lukuaika

Sorsa
Päätin aloittaa kokeilun saanko otettua kuvan per viikko (tai no varmaan enemmänkin tulee otettua, mutta julkaistua täällä ainakin 1 per viikko). Eli tässä on ensimmäinen kuva tähän sarjaan.
Kuten näette niin kuvassahan on sorsa ja kuva on otettu Kuopiossa 28.4.2010 (hyvää synttäriä Marko btw).

Kuvan tiedot:
Kamera: Canon EOS 1000D
Objektiivi: Canon Zoom Lens EF 75-300mm
Aukko: f/7.1
Suljinaika: 1/400sec

Lisää kuvaa löytyy Flickr tililtäni: MarkoKaartinen

Myös nämä saattaisi kiinnostaa

HomeAssistant Dockeriin

torstaina 20.10.2022 klo 09:17
Nyt laitetaankin HomeAssistant toimimaan Docker konteissa käyttäen vanhaa konetta, Ubuntua ja Docker Composea.

Viikon kuva #2

perjantaina 7.5.2010 klo 17:29
Tällä kertaa viikon kuvana on viime maanantaina otettu kuva ankkurista Kuopion satamassa. Kuvaa on muokattu suhteellisen paljon kuvankäsittelyohjelmassa vielä. Kuvan tiedot: Kamera: Canon EOS 1000D Objektiivi: Canon EFS 18-55mm Aukko: f/11 Suljinaika: 1/250sec Lisää kuvaa löytyy Flickr tililtäni: MarkoKaartinen

Hiding but ready to fight!

keskiviikkona 20.4.2011 klo 11:16

Tervetuloa uudistettuun blogiin!

perjantaina 1.11.2024 klo 11:46
Päätin tehdä MarkoKaartinen.net blogille isoimman uudistuksen pitkään, pitkään aikaan. Se nimittäin koodattiin itse ja sisältö tulee Markdownista ja sqlite tietokannasta.

Keskustelu

Tämä artikkeli on tuotu vanhasta blogista ja niiden artikkelien kommentointi on uudistettu. Vanhaan artikkeliin voi kommentoida vain blogin kautta, kun taas uudemmissa näytetään myös Mastodonin kautta tulleet kommentit.

Kommentoi

Voit kommentoida artikkelia alla olevan lomakkeen avulla. Roskapostin välttämiseksi kysymme sähköpostin, mutta emme julkaise sitä. Tekstikenttä ottaa vastaan vain tekstiä ja kaikki muu siivotaan pois.

Mastodon
Pixelfed
GitHub
RSS
3
0
3
1
3