Logitech diNovo Mini

16.5.2008 KLO 22:33
~1 min lukuaika

dinovo miniSattuipa silmään erittäin mielenkiintoinen tuote, että on pakko blogata siitä tänne.
Nimittäin Logitechin diNovo mini -näppäimistö jonka hinta on suomessa noin 120 euroa.

Koko ei todellakaan ole päätä huimaava ja tämä jos mikä on pientä. Nimittäin hieman kämmentä isompi ja näyttääkin vielä hyvältä.
Koon puolesta sopisi olohuone-pc/media centeriin erittäin passelisti.

Hieman speksejä:dinovo mini

  • 25 mm kaksois-toiminen ‘clickpad’ joka toimii joko hiirenä tai nelisuuntaisena ohjaimena
  • 63 taustavalaistua näppäimistöä
  • Tunnistaa ympäsristön valoisuuden ja säätää taustavaloa tarpeen mukaan säästääkseen paristoja.
  • Erilliset Windows Media® Center näppäimet
  • Toimintasäde 10 m
  • Akun kesto noin 30 päivää
  • Täysilataus noin 4 tunnissa
  • Pikalautauksella (n. 10 min) 1 päivän toiminta-aika

Myös nämä saattaisi kiinnostaa

Mitä tekniikkaa 800 eurolla?

torstaina 7.9.2023 klo 13:35
Pohditaanpas hieman sillä kuvitteellisen rahan tuhlaaminen on paljon edullisempaa, kuin oikean. Sekä se on hauskaa puuhaa sillä voi kuvitella olevansa 800 euroa rikkaampi. Mitä tekniikkaa ostettaisiin siis 800 eurolla? Tämä ajatus Sortter lainavertailun puolelta. Eli leikitäänpäs. Otetaan kaupaksi Gigantin verkkokauppa ja hinnat mitä esitän ovat olleet hintoja 7.9.2023 ja ne ovat voineet muuttua. Mitä ostetaan?… Jatka lukemista Mitä tekniikkaa 800 eurolla?

Kryptovaluuttabuumi kasvaa

perjantaina 8.4.2022 klo 10:58
Kryptovaluuttojen sanotaan mahdollisesti mullistavan maailmaa tulevaisuudessa. Ne kuitenkin jakavat sijoittajia eri ryhmiin, sillä osa sijoittajista suhtautuu kryptovaluuttoihin hyvin kriittisesti, ja uskoo ettei kryptovaluuttoja oteta osaksi jokapäiväistä talouttamme. Nyt tilanne näyttää kuitenkin kääntyvän ainakin jonkin verran, sillä vaikka edellisinä vuosina kryptovaluutat ovat olleet lähinnä sijoituskohde ja voittoja on tehty spekuloimalla hinnan kehitystä, on osaa kryptoista vihdoin… Jatka lukemista Kryptovaluuttabuumi kasvaa

Robottikello

keskiviikkona 6.8.2008 klo 15:19
Huomasin tuossa surffaillessena linkin Hilavitkuttimen sivuille ja bongasin sieltä erittäin mielenkiintoisen kellon. Mitäpä sitä selittämään, kun tämän voi katsoa videoltakin, eli robottikello olkaapa hyvä.

HomeAssistant Dockeriin

torstaina 20.10.2022 klo 09:17
Nyt laitetaankin HomeAssistant toimimaan Docker konteissa käyttäen vanhaa konetta, Ubuntua ja Docker Composea.

Keskustelu

Tämä artikkeli on tuotu vanhasta blogista ja niiden artikkelien kommentointi on uudistettu. Vanhaan artikkeliin voi kommentoida vain blogin kautta, kun taas uudemmissa näytetään myös Mastodonin kautta tulleet kommentit.

Kommentoi

Voit kommentoida artikkelia alla olevan lomakkeen avulla. Roskapostin välttämiseksi kysymme sähköpostin, mutta emme julkaise sitä. Tekstikenttä ottaa vastaan vain tekstiä ja kaikki muu siivotaan pois.

Mastodon
Pixelfed
GitHub
RSS
2
3
7
1
1