Perjantaipohdinta - tänään pohditaan!

7.10.2011 KLO 21:30
~1 min lukuaika

Viime viikolla jäi pohdinta todella vähäiseksi. Tämä johtui siitä, että olin hieman matkustelemassa ja en muistanutkaan koko pohdintaa ja kun muistin niin en oikein jaksanut kirjoitella siitä sen enempää.

Misäthän aloittaisi. No jos alottaisi isoimmasta hankinnastani pitkään pitkään aikaan. Tapahtui niin, että auto pääsi vaihtumaan. Nyt alla on Nissan Almera (vm. -96, diesel) sijaan Mazda 6 (vm. -03, bensa). Voin sanoa, että tuota päätöstä en ole katunut hetkeäkään! Toistaiseksi ongelmia ei ole ollut, ainut vain että pitää muistaa tankata bensaa eikä dieseliä!

Sitten hieman mainospoliittista settiä. Alan pyrkimään siihen, että saan katettua mainoksilla hieman näitten sivustojen ja projujen kuluja (kuten Pottu, RantSite yms.). Siksi täälläkin rekisteröimättömille näkyy mainoksia. Rekisteröidy niin mainos katoaa, niin simppeliä (rekisteröityminen ei maksa mitään).

Tähän väliin erittäin surullinen uutinen IT-maailmasta. Mr. Steve Jobs on nimittäin kuollut. Uskon, että te kaikki tiedätte jo tämän, mutta haluan silti mainita aiheesta tässä ja osoittaa oman osanottoni. Toivottavasti Apple tulee porskuttamaan samalla linjalla jatkossakin.

Sitten jos lopuksi vielä hieman ”mitä tänne on tulossa” -juttuja. Artikkeleita on taas jonossa ja ideoita senkin edestä. Sen sanon, että nörteille tulee erittäin nörttipainotteisia juttuja!

Tämä postaus lopetetaan omppuun.

Myös nämä saattaisi kiinnostaa

Aina se tulee niin pirun nopeaan!

perjantaina 27.1.2012 klo 20:37
Nimittäin perjantai, jotenkin se tulee aina puskista ja ei muista kirjoittaa tätä juttua. Taisipa jäädä viime viikollakin väliin. Ei helkutti tuleekohan tästä tapa? Pitääpä alkaa aktivoitua tällä saralla! Käyn nyt taas tapani mukaan erittäin sekalaisen kokoelman asioita. Ostakaa makkaraa… ei sentään. Ostakaa minulta iPhone 3G pois kuleksimasta. Myyn sitä Huuto.netissä ja pääset huutamaan tämän puhelimen… Jatka lukemista Aina se tulee niin pirun nopeaan!

Perjantaipohdinta - se etukäteisversio

torstaina 15.9.2011 klo 21:28
Tästä tuleekin hieman erilainen perjantaipohdinta, sillä olen kirjoittanut tämän torstaina! Syynä tähän on se, että olen tämän kirjoituksen julkaisuhetkellä joko ajamassa kohti Kotkaa tai Kotkassa tai jopa ajamassa pois Kotkasta. Kyllä, olen siis työmatkalla. (Hups… julkaisin tämän heti… no olen huomenna ajamassa jonnekkin suuntaan… ehkäpä luet tätä silloin) Viikko meni ja viikko oli taas kiirettä.… Jatka lukemista Perjantaipohdinta – se etukäteisversio

Snöreperjantai

perjantaina 10.2.2012 klo 22:39
Snöre tämä herkullinen karkkinauha. Löysin näitä kaapista ja ainut ero vanhoihin Snöreihin mitä olen junnuna syönyt on se, että nämä ovat Ikeasta. Normaalit Snörethän ovat Leafin tuote tai ainakin ne Snöret ovat mitä itse olen syönyt. Pitääpä muuten ottaa kaupan hyllyltä näitä ”oikeita” Snörejä ja testata! Jos hyppäisi karkeista johonkin muuhun, en tosin tiedä mihin… Jatka lukemista Snöreperjantai

Videota pukkaa!

perjantaina 24.2.2012 klo 01:28
Tämän viikonkin perjantaipohdinta hoidetaan videon avulla ja tällä kertaa video nauhotettiin jo torstaina, mutta koko komeus tuodaan julki perjantaina. Kommentit ovat tervetulleita :)

Keskustelu

Tämä artikkeli on tuotu vanhasta blogista ja niiden artikkelien kommentointi on uudistettu. Vanhaan artikkeliin voi kommentoida vain blogin kautta, kun taas uudemmissa näytetään myös Mastodonin kautta tulleet kommentit.

Kommentoi

Voit kommentoida artikkelia alla olevan lomakkeen avulla. Roskapostin välttämiseksi kysymme sähköpostin, mutta emme julkaise sitä. Tekstikenttä ottaa vastaan vain tekstiä ja kaikki muu siivotaan pois.

Mastodon
Pixelfed
Lemmy
GitHub
RSS
1
9
6
4
4