Vihdoin ja viimein - OnePlus 3T

4.5.2017 KLO 10:36
~1 min lukuaika

Kyllä, vihdoin ja viimein sain itselleni hankittua OnePlus 3T puhelimen. Pitkään olen OnePlus puhelinta miettinyt itselleni ja nyt sen sitten hankin.

Ainut syy miksi en oikeastaan ole OnePlus puhelinta aiemmin hankkinut on ollut sen saatavuus. Sitähän sai pitkään tänne Suomeen vain OnePlussan kautta ja huolto meni myös sitä kautta. Viime vuonna taisi Elisa ottaa OnePlussan valikoimiin ja uskosin, että se on lisännyt puhelimen suosiota myös täällä Suomessa. Nyt puhelimen saa Elisalta heti käteen jos sattuu liikkeessä olemaan ja huoltoon lähteminenkin menee Elisan kautta.

Pidän IT-Nurkan puolella päiväkirjaa 30 päivän ajan siitä miten elo uuden puhelimen kanssa lähtee käyntiin. Kannattaa suunnata siis tuonne keskustelualueen puolelle.

Tuonne kannattaa myös käydä esittämässä kysymyksiä puhelimeen liittyen. Vastaan niihin toki myös täällä.

Tulen kirjoittamaan OnePlussasta lisää varmaan tänne sekä myös tuonne englanninkieliseen Nordic Geek blogiini.

Myös nämä saattaisi kiinnostaa

Kaupunki on rajaton Samsung Galaxy S8:n Infinity-näytön avulla

tiistaina 2.5.2017 klo 12:20
Kaupunki on rajaton Samsung Galaxy S8:n Infinity-näytön avulla. Samsung Galaxy S8 omaakin mitä mainioimman näytön ja näyttäähän puhelinkin mahtavalta.

Puhelin pohdiskelua

perjantaina 22.4.2016 klo 19:23
Palataan taas tähän tuttuun ja "turvalliseen" aiheeseen. Nimittäin puhelimiin ja siihen, että minkä helkutin puhelimen sitä seuraavaksi ostaa.

Puhelin minkä ostaisin tällä hetkellä on OnePlus 3T

perjantaina 24.3.2017 klo 12:56
Puhelinmarkkinat on jännä juttu ja sitä tuleekin seurattua. OnePlus 3T on tällä hetkellä oman listan ykkönen mikäli puhelin pitäisi hankkia.

Samsung Galaxy S4 - Ensipuraisu

torstaina 6.6.2013 klo 17:41
Vanha kunnon iPhone 4 sai väistyä tekniikan tieltä kun Twitterissä tehdyn pohdinnan jälkeen päädyin hankkimaan Samsung Galaxy S4 puhelimen. Puhelin on ollut minulla reilut pari viikkoa ja lyhyesti sanottuna tämä vaikuttaa erittäin loistavalta puhelimelta. Galaxy S4 speksithän ovat seuraavanlaiset: GSM-taajuudet: 850/900/1800/1900MHz 3G-taajuudet: 850/900/1900/2100MHz 4G-taajuudet: LTE Prosessori: Quad-core 1.9 GHz Krait 300, Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600, Adreno 320 Käyttöjärjestelmä:… Jatka lukemista Samsung Galaxy S4 – Ensipuraisu

Keskustelu

Tämä artikkeli on tuotu vanhasta blogista ja niiden artikkelien kommentointi on uudistettu. Vanhaan artikkeliin voi kommentoida vain blogin kautta, kun taas uudemmissa näytetään myös Mastodonin kautta tulleet kommentit.

Kommentoi

Voit kommentoida artikkelia alla olevan lomakkeen avulla. Roskapostin välttämiseksi kysymme sähköpostin, mutta emme julkaise sitä. Tekstikenttä ottaa vastaan vain tekstiä ja kaikki muu siivotaan pois.

Mastodon
Pixelfed
GitHub
RSS
2
7
3
8
1