Rift

10.4.2011 KLO 21:10
~1 min lukuaika

Otsiiko jo sen kertoo… tuli langettua… no perhana! Kaikki jotka on seurannut ja tuntee minun pelimieltymyksiä tietävät etten ole MMO pelien fani. Olen koittanut WoWia, mutta se ei iskenyt millään muotoa. 9Dragons on oikeastaan ainut MMO peli jota tuli pelattua enemmän ku pari tuntia. Nyt tosin tuli yritettyä MMO genreä uudestaan Riftin muodossa.

Riftissähän oli juuri ilmaisviikonloppu ja pitihän se koittaa, kun betassa se koittaminen jäi vähän vaiheeseen. Kerrotaan Riftistä nyt aluksi hieman, se on Trion Worldsin kehittämä fantasia MMORPG. Kyllä, peli on kuukausimaksullinen ja epäilemättä erittäin kova vastus WoWille, rahaa kilahtaa tekijöiden arkkuun hyvää tahtia ja toivottavasti sisältöä ja korjauksia tulee!

Tuli tämän ilmaisviikonlopun jälkeen ostettua tämä peli ja tulen ainakin sen 30 päivää pelaamaan ja miksi ei kauemminkin. Tällä hetkellä tämä on erittäin virkistävä peli verrattuna minun normaaleihin FPS-peleihin. En lähde sen tarkemmin arvostelemaan peliä, mutta sen sanon että tämä peli on reilu kuukausi sitten julkaistu ja itse en ole kauheita bugeja bongannut. Olen tosin kuullut, että jotkin questit bugaavat ja ovat tällöin mahdottomia tehdä. Nämä varmaan korjataan pätseissä suhteellisen nopeasti.

Suosittelen tätä peliä! Mikäli tunnet jonkun jolla tämä on niin käy kokeilemassa ja katselemassa miltä tämä peli näyttää! Tosin voit kärkkyä ilmaisviikonloppuja Riftin sivuilta, foorumilta, Facebookista ja Twitteristä. Minuthan tuolta bongaa Steampike shardilta ja huutele Zenthor nimistä äijää.

Mikäli teillä on antaa vinkkejä tähän peliin liittyen, niin heittäkää kommenttia!

Loppuun vielä jokunen kuva parin päivän pelailulta.

Myös nämä saattaisi kiinnostaa

Markon Top5 pelit

tiistaina 1.2.2011 klo 20:36
Artikkeli julkaistu alunperin RantSite.netissä! K00pa aloitti joten minäpä jatkan! Viitaten K00pan kirjoittamaan Top5 pelit listaan – teen oman vastaavan ja haastan kaikki RantSiten kirjoittajat tekemään saman ja muut blogaajat myös! Poiketen K00pan listasta, en keskity pelkästään PC-peleihin. 5. Super Scribblenauts (DSi) Tämä on aivan loistava peli, varsinkin jos on aikaa ja hiemankaan mielikuvistusta! Tätä tulee vahingossa pelattua… Jatka lukemista Markon Top5 pelit

Call of Duty: Black Ops 2 - Moninpeli

perjantaina 23.11.2012 klo 20:11
Olen nyt reilun viikon pelannut uusinta CoDyä ja olen saanut moninpelistä suhteellisen hyvän kuvan. Vielä on tietenkin asioita, joista en osaa sanoa yhtään mitään. En ole esimerkiksi lähtenyt vielä Prestigeä hankkimeen sotilaalleni. Yhden aseen olen jo ”prestannut”, nimittäin MSMC nimisen SMG:n. Paljon on uutta tullut myös scorestreakkeihin ja moneen muuhun osa-alueeseen. Aseluokkien tekeminenkin on erilaista,… Jatka lukemista Call of Duty: Black Ops 2 – Moninpeli

Elite: Dangerous

perjantaina 16.1.2015 klo 18:05
Päätinpä pistää tänne blogin puolelle juttua tästä pelistä. Ensinnäkin, Wikipedia kertoo paremmin mistä pelistä on kyse ja pistänpä samantien linkin pelin kotisivuillekkin. Elite: Dangerous is a space adventure, trading, and combat simulator that is the fourth release in the Elite video game series. Piloting a spaceship, the player explores a realistic 1:1 scale open world… Jatka lukemista Elite: Dangerous

Riftin trial

tiistaina 24.5.2011 klo 19:27
Nyt tarjoan teille hyvää mahdollisuutta kokeilla Riftiä ilmaiseksi 7 päivän ajan! Mikäli tykkäätte niin ostakaa! Minä suosittelen tätä peliä ja kannattaa lukaista myös minun aiempi Rift -artikkeli. Pitemmittä puheitta, käyttämällä seuraavaa linkkiä voitte kokeilla täysin maksutta Riftiä: Linkki Linkkiä voitte muuten vapaasti jakaa kavereille!

Keskustelu

Tämä artikkeli on tuotu vanhasta blogista ja niiden artikkelien kommentointi on uudistettu. Vanhaan artikkeliin voi kommentoida vain blogin kautta, kun taas uudemmissa näytetään myös Mastodonin kautta tulleet kommentit.

Kommentoi

Voit kommentoida artikkelia alla olevan lomakkeen avulla. Roskapostin välttämiseksi kysymme sähköpostin, mutta emme julkaise sitä. Tekstikenttä ottaa vastaan vain tekstiä ja kaikki muu siivotaan pois.

Mastodon
Pixelfed
Lemmy
GitHub
RSS
2
3
2
1
0